IX Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa – Wydarzenie Pełne Ducha i Wspólnoty ✨🙏

W niedzielę, 19 maja 2024 roku, odbyła się IX Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa. Mimo ulewnego deszczu 🌧️, nikt z pielgrzymów nie zwracał na to uwagi. Uroczysta msza zgromadziła liczną grupę związkowców z całego regionu, którzy przybyli z pocztami sztandarowymi. Oczywiście, jak co roku, nie mogło zabraknąć Sztandaru Solidarności MPK Wrocław 🚩.

Wśród gości byli m.in. europoseł, radni, kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC, prezes oraz dyrektor Tauron Dystrybucja, Okręgowy Inspektor Pracy, dyrektor Ośrodka PIP, jak również przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. Po uroczystej mszy świętej ⛪ na pielgrzymów czekał ciepły posiłek 🍲, a po południu odbył się oczekiwany koncert Sebastian Atrament Band 🎶.

Na placu pielgrzymkowym zostały ustawione namioty Dolnośląskiej „S” i namioty przygotowane przez Lasy Państwowe, w których czekały edukacyjne niespodzianki dla najmłodszych 🎁. Wśród atrakcji dla dzieci znalazły się warsztaty rękodzielnicze, gry terenowe oraz pokazy edukacyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem 👧👦.

Pielgrzymka była nie tylko okazją do modlitwy i duchowej refleksji ✨🙏, ale także do integracji i umacniania więzi wśród uczestników. Spotkanie to pokazało, że wspólnota ludzi pracy jest silna i zdeterminowana, aby wspólnie stawiać czoła wyzwaniom dnia codziennego.