PROGRAM OBCHODÓW 43. ROCZNICY POWSTANIA SOLIDARNOŚCI

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych doniosłych wydarzeniach, które mają na celu uczcić dziedzictwo Solidarności oraz przypomnieć o jej ogromnym wkładzie w historię Polski i ruchu na rzecz wolności. To okazja nie tylko do upamiętnienia przeszłości, ale także do zastanowienia się nad znaczeniem tych wartości w dzisiejszych czasach.

26.08.2023 r. – SOBOTA

🔹 17:00 Koncert upamiętniający 43. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”, który odbędzie się na terenie Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 184. Wydarzenie towarzyszyć będą występy trzech znakomitych artystów: Józefa Skrzeka, Abradaba oraz Natalii Zalewskiej. Wstęp możliwy jedynie za pośrednictwem osobistych zaproszeń.

27.08.2023 r. – NIEDZIELA

🔹 10:00 Uroczyste złożenie kwiatów na grobach wybitnych działaczy Solidarności, takich jak śp. Kazimierz Michalczyk, Piotr Bednarz i Maria Zapart. Ceremonia odbędzie się na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

🔹 12:00 Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przy Al. Pracy 26 – czas modlitwy i refleksji nad ideami Solidarności oraz ich aktualnością.

🔹 13:30 Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Solidarność, umieszczoną przy ul. Grabiszyńskiej 184 (zajezdnia VII), symboliczny gest oddania hołdu pamięci wydarzeń sprzed lat.

31.08.2023 r. – CZWARTEK

🔹 12:00 Rozpoczęcie wystawy o tematyce “Solidarność Przeciw Cenzurze” w prestiżowym Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, ul. pl. Kościuszki 10. Ekspozycja ta ukazuje walkę Solidarności z cenzurą jako istotny aspekt jej działalności, stanowiąc nie tylko przypomnienie historycznych wydarzeń, ale także inspirację dla współczesnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich.