12. rocznica katastrofy smoleńskiej.

W niedzielę 10 kwietnia przy asyście sztandarów Dolnośląskiej Solidarności i Solidarności MPK Wrocław, przedstawiciele władz Wojewódzkich z Dolnośląską Solidarnością na czele z Przewodniczącym Zarządu Regionu Kazimierzem Kimso oraz Prezesem MPK, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Aleksandrę Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie samolotu w Smoleńsku.

Parlamentarzystka, w przeszłości była m.in. dyrektorem wrocławskiego MPK, była osobą, która na zawsze została w naszej pamięci.

Przypominamy również o tym, że 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, 18 parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.