Sala konferencyjna w Dyrekcji MPK imienia Aleksandry Natalli Świat

Uroczystość w  MPK Wrocław

W dniu dzisiejszym nadano Sali Konferencyjnej umiejscowionej w Dyrekcji MPK przy ul. Bolesława Prusa imię:

Aleksandry Natalli Świat

– byłej dyrektor MPK, która zginęła 10.04.2010 w lotniczej katastrofie, pielgrzymując na groby Polskich elit wymordowanych w lasach katyńskich przez sowieckich oprawców.

„Znowu jesteś,

po dziesięciu latach wspomnień o tragizmie katastrofy smoleńskiej wydarza się
dzień, że pamięć o empekowskiej Natalce powraca jako żywy obraz do naszego przedsiębiorstwa. Byliśmy z Tobą, jesteśmy z Tobą”

Solidarność dziękuje zaangażowanym osobom za umożliwienie symbolicznego powrotu Aleksandry Natalii Świat do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

 

W związku z dzisiejszym wydarzeniem i związanym z tym dużym zainteresowaniem władz lokalnych, przedstawicieli mediów oraz bliskich osób związanych z Olą Natalli Świat, zobowiązani jesteśmy uczciwością poinformować, iż po wielu latach, dopiero obecny Prezes Krzysztof Balawejder łamiąc dotychczasowy schemat panujący w naszej firmie, zainicjował upamiętnienie byłej Pani Dyrektor Aleksandry Natalli Świat, poprzez nadanie jej imieniem Sali Konferencyjnej w budynku dyrekcji.

Na zaproszenie Prezesa Zarządu uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej przybyło wielu gości m.in. rodzina z posłem Jackiem Światem, Arcybiskup, Wojewoda Dolnośląski, przedstawiciele Władz i Rady miasta Wrocławia, pracownicy jak również przedstawiciele załogi MPK oraz Przewodniczący NSZZ Solidarność Region Dolny Śląsk.

Należałoby dodać, iż całym koordynatorem wspomnianej uroczystości był Pan Przemysław Nowicki, który również na bieżąco współpracował z naszą organizacją związkową w przygotowaniach.