40 lecie Solidarności

W 40-lecie powstania NSZZ Solidarność pod tablicą upamiętniającą strajk pracowników MPK w sierpniu 1980 r. na terenie zajezdni autobusowej nr VII przy ul. Grabiszyńskiej, zgromadzili się przedstawiciele:
🔸 Władz państwowych: Wojewoda Jarosław Obremski, Główny Inspektor Pracy, dyrektor IPN,
🔸 Władz samorządowych: Prezydent Jacek Sutryk, radni miejscy i wojewódzcy,
🔸 Przedstawiciele organizacji związkowych Solidarność na czele z Przewodniczącym Dolnośląskiej Solidarności Kazimierzem Kimso i Tadeuszem Majchrowiczem z Komisji Krajowej
🔸 Byli i obecni pracownicy wrocławskiego MPK, oraz wiele innych osób.
🔸 Prezes Zarządu MPK Krzysztof Balawejder, któremu Przewodniczący Regionu Dolny Śląsk osobiście podziękował za zaangażowanie w przygotowanie obchodów.
🔸 Przewodniczący Krajowej Sekcji Komunikacji „S” Andrzej Burnat.

Oprócz tradycyjnych przemówień, składania kwiatów, nastąpiło też wręczenie nadanych przez Prezydenta RP Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Otrzymało je ponad dwudziestu działaczy związkowych.
Po głównych uroczystościach na placu przed Centrum Historii Zajezdnia, uhonorowano uczestników pamiętnego strajku 26 sierpnia 1980 roku.

Na uroczystości obecne były Poczty Sztandarowe organizacji związkowych NSZZ Solidarność z Dolnego Śląska oraz Poczet Sztandarowy MPK Wrocław.

Informujemy, że w dniu 28.08.2020 roku o godz.12:00 na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej, odbędzie się podniosła uroczystość nadania imienia Sali Konferencyjnej Tomasza Surowca.